Yeşil Enerji
.01

Yenilenebilir enerji temiz, güvenli ve tükenmezdir; ayrıca yenilenebilir enerjiden çok az yararlanılmaktadır. Şu anda İngiltere'de yasalar uyarınca elektrik satıcılarının toplam harcamalarının sadece yüzde 3'ü oranında yeşil enerji satın alma zorunluluğu vardır; bu da bize rüşvet-i kelam gibi görünmektedir ve bu konuda yalnız olmadığımızı biliyoruz.

  • Yakın zamanda yapılan bir BMRB kamuoyu yoklamasına katılanların yüzde 60'ı kirlilik ve iklim değişikliğini yüz yüze kaldığımız en büyük çevre tehditi olarak gördüklerini söylemiştir.
  • Yüzde 82'si fosil yakıt kullanımının azaltılmasının önemli olduğuna inanmaktadır.
  • Yüzde 32'si yeşil enerji tarifesine geçmek için sigara içmekten vazgeçebileceğini söylemiştir.

Yenilenebilir enerji nereden gelir?

Yenilenebilir enerjiye geçiş yaparsanız bunu büyük olasılıkla rüzgar enerjisinden ya da hidroelektrik enerjisinden sağlıyor olacaksınız. Diğer yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş enerjisi ve dalga enerjisi vardır. Ayrıca büyük oranda atıl duran biyokütle, çöplük gazı enerjisi ve kojenerasyon (CHP) gibi kaynaklar da mevcuttur. Ayrıca kendi evinizde güneş enerjisi sistemi ve küçük rüzgar türbinleri taktırmanız da mümkündür.

Yeşil enerji tarifeleri nasıl çalışır ?

Yeşil enerji tarifesinde elektrik kullandığınızda, tedarikçi şirket, yenilenebilir kaynaklardan elde edilmiş enerjiyi Ulusal Şebekeye geri koyacaktır. Yeşil enerjinin üretimi şu anda daha maliyetlidir; ancak bazı tedarikçiler fark almamaktadır. Dolayısıyla yeşil elektriğe şu an ödediğinizden daha fazla ödeme yapmanıza gerek olmayacaktır. Aslında eğer doğal gazınızı da onlardan alırsanız yeşil elektriği daha da ucuza satın alabilirsiniz. Yeşil enerjiye abone olanların sayısı arttıkça bu enerji gelecekte daha daha ucuzlayacaktır. Unutmayın birçok tedarikçi şu anda bile yeşil enerjiyi ucuza satmaktadır.

Karbon ayak izinizi azaltmanın en kolay ve en hızlı yolu...

Yeşil enerjiye geçiş yapmak, karbon ayak izinizi azaltmanın en kolay ve en hızlı yollarından biridir. Sadece 5-10 dakika içinde bir websitesini ziyaret edebilir ve yeşik enerjiye abone olabilirsiniz. uSwitch gibi web tabanlı bir komisyoncu yardımıyla bölgenizdeki yeşil enerji tarifelerini hızlı ve kolay bir şekilde karşılaştırabilir ve enerji faturalarınızda para tasarrufuna hemen başlayabilirsiniz .

Bunları biliyor musunuz ? Bu sitedeki bağlantıları kullanarak yeşil enerjiye abone olabilirsiniz. Eğer Bedava Dengeleyin sayfamızdaki şirketlerden birini kullanırsanız, en iyi teklifi bulacaksınız ve bizde sizin karbon ayak izinizi 750 kg (1 ağaca denk) oranında dengeleyeceğiz. Dolayısıyla hemen yenilebilir enerji kullanmaya başlayabilir, para tasarruf edebilir (mevcut tedarikçinize kıyasla) ve aynı zamanda bir ağaç dikilmesini sağlayabilirsiniz; o yüzden hemen başlayın!